| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Contact Material(Contact Finish) | Beryllium Copper |
| Contact Finish - Mating | Gold |
Stock: 630
Distributors
pcbx
Unit Price$1.37045
Ext.Price$1.37045
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.37045 | $1.37045 |
| 10 | $1.21999 | $12.19990 |
| 25 | $1.07123 | $26.78075 |
| 50 | $0.94061 | $47.03050 |
| 100 | $0.82592 | $82.59200 |
| 300 | $0.72521 | $217.56300 |
| 500 | $0.63678 | $318.39000 |
| 1000 | $0.55913 | $559.13000 |
